Klub policajnej histórie Lučenec

PIETNA SPOMIENKA NA PRÍSLUŠNÍKOV BEZPEČNOSTNÝCH ZBOROV KTORÍ POLOŽILI SVOJ ŽIVOT PRI VYKONE SLUŽBY!

Náš virtuálny pamätník obsahuje mená mužov, ktorí bojovali za bezpečnejšiu a krajšiu budúcnosť našej vlasti, nášho národa a nás všetkých. Všetci vieme že v našich končinách sa poďakovanie a slová sústrasti veľmi nenosia, na rozdiel vo veľkej Ameriky, kde keď je pri výkone služby usmrtený služobný pes je pochovávaný s vojenskými poctami a jeho meno je navždy vyryté do mramorovej dosky, aby to bol odkaz aj pre budúce generácie.  

Žiadny z mužov ktorí sú zverejnení v našom virtuálnom pamätníku cielene chcel opustiť svoju rodinu a stať sa tak hrdinom. Avšak, každý jeden z nich sa hrdinom proti svojej vôli stal.   Nemyslím tým to klišé, ktoré sa za slovom hrdina skrýva bežne vo akčných filmoch alebo literatúre.  Máme na mysli obyčajného človeka, ktorí každodenným plnením si svojich pracovných povinností prekonával samého seba v túžbe prežiť hrôzu či už vojny alebo pohľadu „smrti do očí“ a vrátiť sa domov ku svojej rodine, manželke, deťom, rodičom súrodencom, kolegom a možno aj dočítať rozčítanú knihu a podobne .

Na stránkach nášho Klubu policajnej histórie Lučenec chceme uchovať pamiatku na ľudí, ktorí bojovali za našu bezpečnosť pretože pre náš život potrebujeme odhodlaných mužov a ženy, ktorí bez zaváhania plnia svoje povinnosti a tak nám svojou obetou pripomínajú že bezpečnosť a sloboda nie sú zadarmo a život si za ne vyberá cenu tu najväčšiu a tím je ľudský život.

Dovoľujeme si teda týmto hrdinom povedať jednoduché no o to úprimnejšie a od srdca vyslovené

 

„ĎAKUJEME VÁM – ČESŤ VAŠEJ PAMIATKE“

 

 

Peter Opalek

Čítať ďalej...

Vida Róbert ocenený prezidentom Slovenskej republiky in memoriam Krížom Milana Rastislava Štefánika III. triedy, vtedy zástupca riaditeľa kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Nitre. Umrel vo výkone služby dňa 4.8.2008 vo veku 34 rokov. Bol zastrelený do hlavy páchateľom lúpežného prepadnutia majiteľa zmenárne po tom, keď zistil že toto bolo fingované.

nadstrážmajster Viktor príslušník Pohotovostného policajného útvaru PZ Nitra. Umrel vo výkone služby 16.9.2010 pri obci Boleráz okres Trnava. Z hraničného priechodu z Českou republikou prevážal páchateľku s putami na rukách na služobnom motorovom vozidle VW Passat, kde sa počas jazdy čelne zrazil s kamionom. Na miesto priletel vrtulník záchrannej služby, ale aj napriek tomu svojim zraneniam nezlúčiteľným zo životom na mieste zomrel.

BolechTibor

Čítať ďalej...

Joomla templates by a4joomla