Klub policajnej histórie Lučenec

rtvs MadarskoDňa 27.04.2019 sme sa ako jediný z bývalého Československa zúčastnili Národného dňa maďarskej polície v Budapešti.Táto krásna a veľkolepá akcia sa konala v Mestskom parku v Budapešti. Bola tam s nami aj slovenská RTVS, ktorá z tohto podujatia spracovala reláciu, ktorá bola odvysielaná v magazíne „POLÍCIA“ .

 

magazinpolicia humbŠtefan Rajtár z magazínu POLÍCIA  spracoval dve reportáže a to o samotnej konferencii policajných historikov, ktorá sa konala 25 a 26 mája 2017 v Lučenci,  ako aj o expozícii KPH Lučenec, ktorá sa nachádza v budove OR PZ Lučenec.

 

Prvá z reportáží, je  o vzniku KPH Lučenec ako aj o jeho technike - čiže OMV vo farbách Verejnej bezpečnosti. Druhá sa venuje aj IV. konferencii policajných historikov .

1. Reportáž o KPH v magazíne POLÍCIA - Archív STV
2. Reporptáž o KPH v magazíne POLÍCIA - Archív STV 

 

 

     Rozhlas a televízia Slovenska , pracovisko Banská Bystrica prejavilo záujem o našu zbierku policajných relikvii , ktorá je umiestnená v našom múzeu, ktoré je dislokované v budove OR PZ v Lučenci na Tuhárskom námestí č. 12.  Prostredníctvom tohoto linku (alebo kliknutím na obrázok) sa chceme s našimi priaznivcami a priaznivcami policajnej histórie podeliť o reportáž pána redaktora Michala Várošíka,  ktorá bola odvysielaná dňa 02. 12. 2016 v relácii Teleregina (od 18:30 min.).  Divák tak bude mať možnosť vidieť niektoré zbierky ktoré sa v našom múzeu nachádzajú.

 

teleregina

pribehy z protokolu udalostiDňa 14. novembra 2016 v reštauračnom zariadení „Almada“ vo Zvolene sme uviedli do života novú knihu. Podplukovník v.v. JUDr. Pavel Malov zo Zvolena zalovil v policajných archívoch a do knihy „Príbehy z protokolu udalostí“ spracoval tucet skutočných príbehov, ktoré sa stali od polovice minulého storočia.  Publikáciu vydal Klub policajnej histórie (KPH) Lučenec, o. z., Odborový zväz polície v SR a Základná organizácia zväzu pri Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Lučenci pod vedením mjr. Mgr. Kamila Kolesára.

Čítať ďalej...

den policie malyDňa 18. septembra 2015 sa v meste pod Zoborom konal centrálny Deň polície. Oslavy začali slávnostným nástupom služieb Policajného zboru, kde odborná ale aj laická verejnosť mohla vidieť : jazdnú políciu ( hipológov), policajných psovodov s ich štvornohými pomocníkmi , „dopravákov“, „poriadkárov“, „ppúčkárov“ ako aj iné súčasti polície ich techniku, vybavenie ktoré občania môžu vidieť naozaj len ojedinele a zväčša len na takej generálnej oslave akou Deň polície v Nitre určite bol.

Čítať ďalej...

13102013 144119Členovia Klubu policajnej histórie Lučenec v úzkej spolupráci príslušníkmi z KR PZ v Banskej Bystrici pripravujú na deň 28. 10. 2014 pietnu spomienku na vrchného strážmajstra in. memoriam Michala Bidelnicu ktorý ako príslušník „četníctva“ bol v októbri 1944 zastrelený fašistami pri obrane obce Kalinovo v okrese Lučenec. Súčasťou pietnej spomienky bude aj odhalenie zrekonštruovaného miesta posledného odpočinku Michala Bidelnicu a vzdanie vojenskej pocty nebohému.

Pozvánka na pietnu spomienku

Joomla templates by a4joomla